מדריך להגשמה מקצועית

להצלחה יש חוקים ועקרונות ברורים. ספרים שונים, העוסקים בהצלחה כלכלית מדברים על אותם כללים.
להלן 10 עקרונות מפתח ליישום בדרך להגשמה:

 • מיקוד במטרה ונחישות - על מנת להצליח עלינו להיות ממוקדים במטרה ולפעול בנחישות ובהתמדה בלי "להוריד את העיניים" מהמטרה. הנפילות שבדרך לא תהוונה מכשול בזמן שבוחרים לקום ולהמשיך.
 • מוחלטות - כשאנו נעים לעבר המטרה עלינו לפעול במוחלטות. מוחלטות פירושה לשחק את משחק החיים כדי לנצח. להעז, לקחת סיכונים, להרחיב את אזור הנוחות, ליזום ולפעול בחיוניות ובמרץ.
 • מחויבות - מחויבות להגשמה משמעה לבחור בה ולהיות מוכנים לשלם כל מחיר. לא די בלרצות להצליח, אלא צריך לבא עם הבחירה להצליח ועם הנכונות לעשות כל מאמץ שנדרש. כשבוחרים להצליח יש ודאות שההצלחה תגיע.
 • לקיחת אחריות - לקחת אחריות, משמעו, להכיר בנסיבות ובאתגרים שניצבים ועם זאת לחפש את הפתרונות ולפעול. לעשות מה שצריך לעשות בלי לתת לנסיבות חיצוניות להפריע לנו. אפשר למצוא סיבות ותירוצים למה זה בלתי אפשרי להתגבר על האתגרים, אך אז אנו נשארים קורבנות של הנסיבות. לעומת זאת, כשלוקחים אחריות מוצאים את הדרך להפוך את האתגר לאפשרי ומקבלים תוצאות בהתאם. כך, למשל, אם אנו רוצים להשיג משהו, אך לדעתנו אנו לא מספיק טובים ומוכשרים כדי להצליח, במקום שהאמונה הזו תרפה את ידינו, ניתן לבדוק אילו כישורים חסרים לנו על מנת להשיג את המטרה. כישורים ויכולות ניתן לפתח. קל לנו יותר לתת תירוצים למה זה לא אפשרי. אין כסף, אין זמן, לא מסוגל וכ"ד. כשלוקחים אחריות מוצאים איך זה כן אפשרי.
 • ניהול רגשות - במקום לתת לרגשות לנהל ולעכב אותנו יש "לקחת את המושכות" ולנהל אותן. לנהל רגשות זה אומר לזהות אותם, להסכים לקבלם ולהכילם ולפעול בלי לאפשר להם לעכב אותנו. הרגש המעכב ביותר הוא הפחד.הסיבה לכך שאנו נשארים במקום המוכר לנו אפילו כשלא טוב לנו היא הפחד המשתק...
  אני מכירה אנשים רבים, שמבזבזים את חייהם במקום העבודה בעיסוק שלא אוהבים בזמן שיש להם חלום לעשות משהו משמעותי יותר ולמלא את תפקודם בעולם. בד"כ מה שמשאיר אותם באזור הנוחות הם הפחדים. הפחד לצאת מהמוכר והבטוח ללא נודע. מתחילים להעלות ספקות: מה יקרה אם לא אצליח? איך אסתדר בלי הכנסה בטוחה שיש לעובד שכיר? מה יגידו עלי אם אעשה את הצעד הזה? ועוד. כל עוד אנו ממוקדים בפחדים שלנו, לא נצליח לממש עצמנו. להילחם בפחדים ולהשתחרר מהם - אי אפשר. אז מה עושים? מתיידדים עם הפחד. להתיידד עם הפחד משמעו לזהות אותו, לתת לו יד ולנוע איתו לעבר המטרה. כשאנו ממוקדי מטרה עם תשוקה עזה - נגבור על הפחד.
  אם נתמקד בפחד ובספקות, במחשבות מה יקרה אם זה לא יצליח וכ"ד, תת המודע יוביל אותנו לשם. לעומת זאת, כשהמודע מפוקס וממוקד על המטרות גם תת המודע שלנו יוביל לשם. בדקו היכן המיקוד שלכם... במטרה או בפחד?
 • תכנות תת המודע - תת המודע משפיע על התוצאות שלנו. התוצאות שלנו נגזרות מהאמונות, מהמחשבות ומהרגשות שאגורים בתת המודע. אם לדוגמא אנו מאמינים שאין לנו סיכוי להצליח - זוהי התוצאה שנקבל. לכן, עלינו לשנות אמונות מגבילות ולשתול בתת המודע רעיונות ומחשבות שתומכים בהצלחה שלנו.
  על מנת לרתום את תת המודע לטובתנו יש לדבר איתו בשפתו. שפתו היא רגשות, דמיון, תמונות. הגיון הוא לא מבין. אחת הדרכים לדבר עם תת המודע היא לראות בעיני רוחנו את החזון שלנו שוב ושוב באופן יומיומי. כלי מומלץ הוא לוח חזון, שאנו יוצרים מתמונות ומתבוננים בו מדי יום. לוח החזון מעביר מסרים לתת מודע, שעוזרים לנו להיות ממוקדים ולנוע לעבר המטרה על אף הפחדים.
 • בהירות במטרות כתובות - את תוכנית הפעולה שנגזרת מהיעדים ומהמטרות שלנו אנו פורטים למשימות יומיות. חשוב שהמשימות תהיינה כתובות, כך נוצרת בהירות וניתן למיין ולתעדף אותן.
 • חיוניות - על מנת שנוכל להוציא תוכניות לפועל חשוב שנהיה ויטאליים. תשוקה חזקה עוזרת לנו להיות באנרגיה גבוהה ומלאי מרץ. אפשר להעלות את האנרגיה ע"י פעילות גופנית, לעשות דברים שאנו אוהבים ומשמחים אותנו. זה מזין את הנשמה ומחדש כוחות.
 • ללמד ולהתפתח - חשוב ללמד ולהתקדם כל הזמן. כדאי להיעזר במנטורים, שיובילו אתכם לשלב הבא שלכם.
 • שינוי תודעתי - עלינו להיות בתודעת שפע, כדי לאפשר לתוצאות הרצויות להגיע. כשאנו בתדר של פחד ובחשיבה הישרדותית, התוצאות תהיינה בהתאם. היקום יאפשר לנו לשרוד. לעומת זאת, כשאנו בתודעת שפע אנו מזמנים אותו לחיינו. איך מפתחים תודעת שפע?
  בוחרים לאמץ גישה חיובית לחיים. גישה לחיים כוללת את האמונות, המחשבות, הרגשות, השפה בה אנו משתמשים והפרשנות שלנו למאורעות. כך למשל, כשאנו מפרשים את המציאות שלנו ממקום קורבני - נרחיק שפע, וגישה חיובית לעומת זאת-תמשוך שפע.
  כשאנו ממוקדים בחוסר, אנו מגדילים אותו. לעומת זאת, כשאנו מודים ומוקירים את היש, אנו מקבלים יותר. לכן, במקום להתלונן על מה שאין מומלץ להודות על היש. אי אפשר למגנט שפע כשאנו מתוסכלים, לא שבעי רצון ונופלים לרגשות קשים. רגשות של עצב, קנאה, כעס, תסכול ודומיהם מרחיקים את השפע. רגש של שמחה ממגנט אותו.
  כדי להיות בשמחה אין צורך לחכות לדבר מה חיצוני שישמח אותנו. טעות שרובינו עושים היא להעמיד את השמחה על תנאי. למשל, מחשבה כגון כשיהיה לי הרבה כסף ואצליח, אז אהיה שמחה. אנו יכולים להיות בשמחה בלי כל קשר לחשבון הבנק שלנו. די שנשנה את התודעה. כשאנו בהוויה הזו אנו ממגנטים שפע. המשקפיים דרכם אנו מסתכלים על החיים קובעים את התוצאות שלנו.